Kto vie nejaky elixir nech ho napise do komentara v nasledujucich bodov: budeme potrebovať, postup, načo slúži!!!
Komentáre
Prehľad komentárov
Potrebujeme: Hadí jet,kožu zo salamadry,vriacu vodu,kvapku červeného vína a zelenú muchotrávku.
Návod: Všetko zmiešame v horúcom kotlíku a podávame vo vysokom poharí a ešte to pomiešame s lyžičkou. VŠETKO!
lahodný nektár
(Ingvis, 10. 8. 2008 20:01)
Suroviny:
sirup/ovocná šťava
med
pochutiny (napr. karanel, škorica, vanilka)
magické korenie (mandragora, dračia krv/mäso, a pod.) avšak len jeden druh
Lahodný nektár je neuveritelne chutný nápoj, ktorý však v žiadnom prípade nie je určený k ochucovaniu či nedajbože pravidelnej spotrebe, skôr naopak. Jediný dúšok totiž zpôsobí, že budete chuťou nektáru naprosto unesený a budete chciet další. Málokdo však vie, aká nebezpečná závislost na nom vzniká.
Vzhľad
Lahodný nektár je nápoj příjemný už na pohľad. Tekutina sýtej, teplej farby zrelých pomarančov. Nepriesvitná, až nadprirodzene pôsobivá. V tme dokonca slabo žiary, avšak nie odpudivým svetielkovaním, ale teplou, hrejivou žiarou. Ajkeď je relatívne riedky, tečie pomaly a veľmi sa lepí. Občas je ťažké od neho odtrhnúť oči. Pri zahriatí z neho stúpajú červeno sfarbené výpary.
Výroba
Doporučuje sa vyrábať v noci či k večeru pretože podľa toho, či nektár začne žiariť či nie, poznáme, či bola výroba úspešná. Pri výrobe postupujeme takto: Pripravenú ovocnú šťavu niekolkokrát prelejeme cez cedník, aby bola úplne čistá. Potom pridáme na flakón sirupu päť stredných lyžíc medu . Necháme päť minút odstáť a zopakujeme sladenie nektáru ešte dvakrát, po každom necháme zase odstáť. Potom sa nechá o5 zhruba dvacat minút odstáť a pridajú sa pevné suroviny, ktoré sa v nektáre rozpustia.
Vlastnosti
Primárnou vlastnosťou je samozrejme božská chuť. Kdo už Lahodný nektár ochutnal, nebude šetriť superlatívmy. Chuťovo sa mu skrátka nič iného nevyrovná. Nejlepšie je, že chuť nektáru sa vždy mení podľa toho, kdo ho pije, aby bol vždy spolehlivo "božský". Ďaľšou vlastnosťou je príjemná vônňa, jemne pripomínajúca čerstvé kvety. Nektár nienje horľavý, je ťažší a hustejší než voda. Má ale krátku trvanlivosť, po mesiaci uchovávania v chlade sa kazí, pri obvyklej teplote už behom prvého týždňa. Bude však chuťiť len humanoidom, ostatný (napr. zvieratá) tento nápoj nebudú považovať za nijak výnimočný, dokonce ho zamenia za obyčajný sirup. U nikoho okrem humanoida taktiež nebude nápoj vzbuzovať závislosť, čo je hlavný účel elixíru.
Použitie
Nektár pôsobí len pri skonzumovaní celej dávky (jedného flakóna). Väčšinou ale aj tak len málokto prestane piť, ak ucíti na jazyku jeho chuť. Jediným cieľom je vyvolanie silnej závislosti.Závislosť na Lahodnom nektáre prebieha nasledovne: každý deň je treba aspoň jedna plná dávka, ničmenej nároky sa už nestupňujú. Pokiaľ sa jediný deň nedostane dávka, dostavia sa abstinenčné príznaky v podobe potenia, nachladnutia a nevolnosti. Tie však rýchlo silnejú, druhý deň je obtiažne už len vstať z postele, a od tretieho dňa je ležania v posteli doprevádzané zvracaním a zimnicou. Nemoc postupom času pomali silnie, po niekoľkých dňoch môže byť aj smrtelná.
Využitie
Využití má elixír veľa. Môžte s jeho pomocou vydierať závislého šľachtica, môžete s ním obchodovať a zarábať slušné peniaze, môžete s ním tktiež len niekoho pripútať na lôžko s pomerne tvrdými abstinenčnými príznakmy. Závislosť na chuti nektáru je tak silná, že sú pre ňu ľudia schopní vraždiť, aby získali svju dennú dávku.
Elixír opitého alchymista
(Ingvis, 8. 8. 2008 16:40)
Vezmi pol litra ľubovoľného alkoholického nápoja (víno, pivo, pálenka..) a nalej ho do nádobky. Na prach rozotri desatinu mince sušených kvetov maku a vmiešaj do nápoja. Zapäl pod nádobkou plameň a zahrievaj, dokiaľ sa neobjaví prvý var - potom okamžite nádobku zlož z plameňa a obsah nalej do pripravenej nádoby s bielou morskou hubou. Po 15 minútach uvidíš, že huba na povrchu ztvrdla a zčiernala. V tom okamihu ju opatrne rozrež a dôkladne vymačkaj zbytok tekutiny z vnútra huby. Celú výrobu ide za hodinu zvládnuť. Získaš tak flakón tekutiny, ktorá chutí, vyzerá i vonia ako pôvodný alkohol. Lakmusom sa dá zistiť prítomnosť cudzích látok, avšak život neohrozujúcich. Tento elixír sa dá piť samostatne alebo ho vliať do nádoby určenej pre viac ľudí. Účinok elixíru závisí na počte ľudí, ktorí sa o jednu dávku podelí. Účinky: úplná opitosť pri úspechu, spánok a rovnako dlhá masívna opica v prípade neúspechu. Dĺžka opitosti zapôsobenej elixírom, prípadne spánku, opice je približne 5hodín.
pri malom percente alkoholu (pivo, burčiak) elixír vydrží 2 dny
pre nápoje alkoholické ako víno, likéry ap. vydrží elixír 5 dní
elixír z páleniek, koňakov ap. vydrží 20 dní
po uvedenej dobe elixír výrazne zmení chuť, vôňu i farbu
Elixír spánku
(Felis Mustela Laktit, 19. 7. 2008 19:14)
Potrebujeme:
pol litra vriacej vody
aníz
mätu
fenikel
rumanček
pomarančovú kôru
Príprava:
vodu nalejeme do nádoby,následne pridávame fenikel,mätu rumanček a aníz.Necháme 15 min. lúhovať,nakoniec prisypeme rozomletú pomarančovú kôru.to necháme lúhovať ďalších 10 min.Podáva sa vo forme čaju.
Účinky:
Po vypití elíxíru býva dotyčný unavený,zaspáva.
Elixír účinkuje podľa toho,koľko dáme kôry-čajová lyžička hodina,lyžacka a pol hodina a pol atď.
Elixir života
(Anofis, 15. 7. 2008 21:19)POTREBUJEME: Trochu mokrej trávy,ďatelinu,čistú pramenitú vodu,jeden mesiačik jablka a zalejeme to no tou vodov..
chyba
(kara jonesova, 9. 7. 2008 11:50)ten nadpis elixir dobrej nalady ma zly nazov lebo tam malo byt ELIXIR NA OBRANU.
Elixír dobrej nálady
(kara jonesova, 6. 7. 2008 14:43)Potrebujeme:rannú rosu,2satanske hríby,Vlkovec europsky najlepsie by bolo keby sme mali kvety alebo plody vlkovca,hlavačik jarny ......tuto rastlinu je tazko zohnat jeho malo,vranie oko.HRIBY,VLKOVEC,HLAVACIK,VRANIE OKO POREZEME A VHODIME DO VRACEJ VODY TAK NA TO PRIDAME RANNU ROSU .NECHAME NECH TO VRIE 10 AZ 20 MINUT .NECHAME TO POSTAT 1 DEN.TAK MAME SILNY ELIXIR KTORY SA HODI NA OBRANU A PARALYZOVANIE NEPRIATELA.
Elixír Smrti
(Erin, 11. 8. 2008 9:21)